top of page

The Good Place Dizisi

Güncelleme tarihi: 29 Eki 2019

Merhabalar, bugün sizlere severek takip ettiğim bir dizi olan The Good Place'dan bahsedeceğim. Sıra dışı bir konu ve birbirinden farklı oyuncu kadrosuyla beni kendine bağlayan The Good Place 4.sezonuyla yayın hayatına dolu dizgin devam ediyor. Fazla zaman kaybetmeden haydi bu şirin diziyi tanımaya başlayalım :)


 Michael Schur, The Office, Parks and Recreation ve günümüzde hala devam etmekte olan Brooklyn Nine-Nine dizilerinden sonra karşımıza The Good Place ile çıkıyor.


Elenaor Shellstrop ile aynı gün hayata veda eden binlerce insan ile birlikte kendini Good Place'de bulan bir kadının hikayesini izliyoruz. Her bölümde hem güldürürken hem de eğlendiren bu mini diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.


Tanrı’nın elçisi olduğunu belirten Michael’ın rehberliğinde, ruh eşi olan Etik Profesörü Chidi ve yeni komşularıyla akıl almaz bir maceraya başlar. Birbirinden farklı yerler, küfür edilemeyen, istenilen her şeyin yapılabildiği, ruh halinin yansıtıldığı evlerde yaşanmaktadır. 


Elenaor, Dünyadaki yaşamında bencil, umursamaz ve kendisine bile pek yararı dokunmayan biriydi. Elenaor, kendisinin İyi Yerde olduğunun farkına varır ve bu güzellikleri haketmediğini anlar. Bu yanlışı düzeltmek istese de Kötü Yer’in ne kadar korkutucu bir yer olduğunu öğrenip bunu saklamaya karar verir ve yerini sağlamlaştırmak için Chidi’den iyi insan olma dersleri almaya başlar. Öte yandan bu huzurlu yerde de işler karışmaya başlar.


NBC'nin sağlam dizilerinden olan The Good Place'da 2.sezon 8.bölümdeyim :)


 

Oyuncularımızı Tanıyalım


Elenaor Shellstrop: Dünyadaki hayatında oldukça kötü ve kaba olan olan bu genç ve güzel kadın herhangi bir iyiliği olmamasına rağmen yanlışlıkla İyi Yer'e yerleştirilmiştir

Çok ilginç bir şekilde ölmesinin ardından başladığı yeni yaşamın her şeyi mahvedeceğinden maalesef haberi yoktur. Ruh eşi Etikçi Chidi ile birlikte iyi bir insan olmak için çeşitli dersler yapar, kitap okurlar. Bu güzel kadını canlandıran Kristen Bell adlı kişidir. En sevdiğim karakterlerden biridir. İyi ki Good Place'desin Elenaor :)Tahani Al-Jamil: Elenaor'dan sonra en sevdiğim karakterlerden birisidir. Tahani oldukça sevimli ve yardımsever biridir. Elenaor'un yan komşusudur. Büyük bir evde konaklamaktadır. Ruh eşi Jianyu ile yaşamaktadır. Tahani, Pakistan doğumlu ve İngiliz aksanı bulunmaktadır. Karakteri oynayan Jameela Jamil adlı kişidir. İlk dizisidir.Janet: Bir diğer favori karakterim ise elbette Janet :) İyi Yer için dizayn edilmiş insansı bir robot. Good Place ile ilgili her türlü şeyi bilen bir veri tabana sahiptir. Michel'ın yardımcısı görevindedir. İnsanların isteklerini yerine getirmektedir. Karakteri oynayan D’Arcy Carden adlı kadındır. Broad City, Crazy Ex-Girlfriend ve Bonding gibi dizilerde de konuk oyuncu olarak karşımıza çıktı.Michael: Tanrı’nın elçisi olan Michael, İyi Yer’de inşa ettiği eşsiz ve mükemmel mahallelerden büyük bir gurur ve onur duymaktadır. Yaşanan ilginç olayların ardından dizayn ettiği bu dünya hakkında şüphelere düşüyor. Michael, sevecen ve hassas birisidir. Karakteri Ted Danson canlandırmaktadır. CheersBecker ve CSI gibi dizilerde oynamıştır.Chidi Anagonye:  Elenaor ile eşleşmiş olan Senegalli ruh eşidir. Dünyadaki yaşamında ahlak ve etik gibi konularda kendini geliştirmiş bir kişidir. Çok kararsız bir yapısı bulan Chidi çoğu kez başına belalar açıyor. Elenaor’un aslında kötü bir kişiliğe sahip olduğunu öğrendiğinde çok kızsa da sonradan ona yardım etmeyi ihmal etmemiştir. Karakteri canlandıran William Jackson Harper dır.
Jianyu Li: Tahani’nin yıllar önce sessizlik yemini etmiş Budist ruh eşidir. Oldukça tuhaf bir karakter olan Jianyu, tuhaf olaylarda karşımıza çıkmaktadır. Dünya hayatında göründüğü gibi biri olmadığını daha sonraları öğreneceğiz. Jianyu'yu Manny Jacinto adlı karakter canlandırmaktadır.


 

Sezonlar ve Bölümler


Good Place'in 4.sezonu aktif bir şekilde yayınlanmaya devam etmektedir. Bizler 3 sezonu tanıtan bir yazı yazacağız.1.sezon 13 bölümden oluşmaktadır. Çıkış Yılı : 2016


Bencil Eleanor Shellstrop, ölümünün ardından bir hata sonucunda "İyi Yer"e gelir. Burada kalmaya kararlı olan Eleanor, daha iyi bir insan olmaya çalışır.


 • 1.Sezon 1.Bölüm - Her Şey Yolunda - 24 dk (Eleanor ölüp kendini sadece en ahlaklı kişiler için ayrılmış ahiretteki cennette bulunca, başka birisiyle karıştırıldığını fark eder.)

 • 1.Sezon 2.Bölüm - Uçmak - 22 dk (Eleanor, Chidi'den ona iyi bir insan olmayı öğretmesini ister. Bunun üzerine Chidi, onun uçmayı öğrenmek yerine mahalle temizliğine katılmasında ısrarcı olur.)

 • 1.Sezon 3.Bölüm - Tahani Al-Jamil - 22 dk (Eleanor, Tahani'nin sırrını bildiğini düşünür. Michael, Chidi'nin yeni bir hobiyle ilgilenmesini sağlamaya çalışır. Janet, bazı ilginç kişilik değişimlerinden geçer.)

 • 1.Sezon 4.Bölüm - Jason Mendoza - 22 dk (Eleanor, bir şeyler saklayan başka bir mahalle sakiniyle arkadaş olur. Tahani, yeni bir restoranın açılışı için bir gala planlar.)

 • 1.Sezon 5.Bölüm - Kategori 55 Acil Kıyamet Krizi - 22 dk (Chidi, Eleanor'a öğretmenlik yapmaktan usanır. Tahani etrafı merakla gözetler ve bulduğu şeyden hoşlanmaz. Michael, mahalleyi karantinaya alır.)

 • 1.Sezon 6.Bölüm - Birbirimize Ne Borçluyuz? - 22 dk (Eleanor, mahalleyi altüst eden dizayn hatasını araştıran Michael'ın dikkatini dağıtır. Chidi, Tahani ve Jianyu'nun spa buluşmasına maydanoz olur.)

 • 1.Sezon 7.Bölüm - Sonsuz Istırap - 22 dk (Michael'ın emekliliğinin sonsuz bir işkence olacağını öğrenen Eleanor, Michael'ı gönderebilecek tek kişi olan Janet'ı devre dışı bırakmaya karar verir.)

 • 1.Sezon 8.Bölüm - En Çok Gelişim Gösteren Oyuncu - 22 dk (Gerçeği ortaya çıkarmaya çalışan Michael, Eleanor'u hayatı hakkında sorgular. Ayrıca Chidi, Tahani ve Jianyu'yla da görüşme yapar. Chidi, bir ahlaki ikilemle karşılaşır.)

 • 1.Sezon 9.Bölüm - ...Benim Gibi Birini Üye Olarak - 22 dk (Michael, Eleanor'un kaderi için pazarlık yapmakta zorluk yaşar. Kötü Yer şeytanları, Tahani'nin evinde uygunsuz davranışlarda bulunur. Chidi, diğer Eleanor'la bağ kurar.)

 • 1.Sezon 10.Bölüm - Chidi'nin Seçimi - 22 dk (Michael, Chidi'nin kararsızlığından bunalır. Eleanor, sahip olduğunu fark etmediği duygularını keşfeder. Jianyu, şaşırtıcı bir açıklama yapar.)

 • 1.Sezon 11.Bölüm - Benim Motivasyonum Ne? - 22 dk (Eleanor, yargıç gelmeden puanını artırmaya çalışır. Michael, şaşırtıcı bir keşif yapar. Chidi, Eleanor'dan aşka dair tavsiye ister.)

 • 1.Sezon 12.Bölüm - Mindy St. Claire- 22 dk (Eleanor, Jason ve Janet'la Orta Yer'e kaçar. Orta Yer'de, orada yalnız yaşayan eski bir avukatla tanışırlar. Bu arada Eleanor'un yargılaması ilerler.)

 • 1.Sezon 13.Bölüm - Michael'ın Planı - 22 dk (Eleanor, Jason, Chidi ve Tahani, içlerinden hangi ikisinin Kötü Yer'e gitmesi gerektiği konusunda tartışır. Eleanor, İyi Yer'e ilişkin şoke edici gerçeğin farkına varır.)2.sezon 12 bölümden oluşmaktadır. Çıkış Yılı : 2017


Bir önceki sezonda İyi Yer'le ilgili şok edici bir gerçeği öğrenen Eleanor, ilk hayatına dair hafızası silinmiş olarak öteki dünyada yeni bir hayata başlamak zorundadır.


 • 2.sezon 1.Bölüm - Her Şey Harika! - 43 dk (Hafızaları silinen Eleanor, Chidi, Tahani ve Jason İyi Yer'de her şeye baştan başlar. Eleanor ipucunu çözmeye çalışır)

 • 2.sezon 2.Bölüm - Dans Dans Azim - 22 dk (Michael, çıkan sorunlar karşısında İyi Yer için yaptığı özenli planın işe yaramasını sağlamaya çalışır. Eleanor, şaşırtıcı bir keşif yapar.)

 • 2.sezon 3.Bölüm - Hamam Böceği Takımı - 22 dk (Michael yeni bir planı devreye sokmaya çalışırken Eleanor ve arkadaşları önemli bir kararın eşiğindedir. Tahani kendisiyle ilgili şok edici bir gerçeği öğrenir.)

 • 2.sezon 4.Bölüm - Varoluşsal Kriz - 22 dk (Eleanor, Michael'a bir kriz sırasında yardım etmeye çalışır. Tahani gelmiş geçmiş en etkileyici yemek davetini vermeye kararlıdır ama işler ters gider.)

 • 2.sezon 5.Bölüm - Tramvay Problemi - 22 dk (Michael'ın insan etiği ilkelerini anlama konusundaki kabiliyetsizliği Chidi'yi hayal kırıklığına uğratır. Tahani, Janet'a açılır.)

 • 2.sezon 6.Bölüm - Janet ve Michael - 22 dk (Michael, son zamanlarda meydana gelen arızaların nedenini bulmak için Janet'la iş birliği yapar. Çünkü bu arızalar tüm mahallenin yok olmasına yol açabilir.)

 • 2.Sezon 7.Bölüm - Derek - 22 dk (Michael, Janet'ın yol açtığı zorlu sorunu çözmek için Eleanor ve Chidi'den yardım ister. Jason, beklenmedik bir fikirle Tahani'yi şaşırtır.)

 • 2.Sezon 8.Bölüm - İnanca Adım Atma - 22 dk (Michael'ın patronunun gelişi ve yaptığı duyuru ittifakları değiştirebilecek niteliktedir. Eleanor, Chidi, Tahani ve Jason bir sonraki hamlelerine karar vermek zorundadır.)

 • 2.Sezon 9.Bölüm - En İyi Hâlim - 22 dk (Michael beklenmedik duygular hisseder. Moral bozucu bir aksiliğin ardından Eleanor, Chidi, Tahani ve Jason birbirlerine açılır.)

 • 2.Sezon 10.Bölüm - Rhonda, Diana, Jake ve Trent - 22 dk (Ekiptekiler kendilerini kurtarmak için kılık değiştirerek yeni bir evrende bir maceraya atılır. Ama işler planladığı gibi gitmez.)

 • 2.Sezon 11.Bölüm - Dürüm - 22 dk (Eleanor, Chidi, Tahani ve Jason daha iyi insanlara dönüştüklerini kanıtlamaya çalışır. Michael yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır.)

 • 2.Sezon 12.Bölüm - Başka Bir Yer- 22 dk (Janet ve Chidi bastırdıkları duygularını ortaya döker. Michael yeni bir tür deneyde ısrar eder.)3.sezon 12 bölümden oluşmaktadır. Çıkış Yılı : 2018


Reenkarnasyonla Dünya'ya geri dönen Eleanor ve arkadaşları, kendilerini İyi Yer'e götürecek seçimler yapmak için yeni bir şans yakalar.


 • 3.sezon 1.Bölüm - İşler Tıkırında, Kısım 1 ve 2 - 44 dk (Hafızaları silinerek dünyaya geri gönderilen Eleanor ve Chidi, ölümden dönmelerinin ardından yakınlaşır. Michael yeni deney için kuralları esnetir.)

 • 3.sezon 2.Bölüm - Akıllılar Çetesi - 22 dk (Ölümden dönme çalışmasına yeni bir deneğin katılmasının ardından grupta bölünmeler yaşanmaya başlar. Michael ve Janet, grubu bir arada tutmaya çalışır.)

 • 3.sezon 3.Bölüm - Kar Küreyici - 22 dk (Grup etik düşünceyi öğrenmeye devam ederken Avustralya'ya gelen Michael ve Janet, gruptakilerin hayatlarına çeşitli şekillerde müdahale eder.)

 • 3.sezon 4.Bölüm - Jeremy Bearimy - 22 dk (Michael ve Janet bazı gerçekleri Eleanor ve grubun geri kalanına açıklar. Bunun ardından, öğrendiklerini sindirmeye çalışan grup bölünür.)

 • 3.sezon 5.Bölüm - Donkey Doug'ın Baladı - 22 dk (Michael, Jason ve Tahani, Jacksonville'de bir iyilik yapmaya çalışırken Janet ve Eleanor, Chidi'nin zor bir problemi çözmesine yardım eder.)

 • 3.sezon 6.Bölüm - Çatlamış Bir Miras - 22 dk (Şoke edici haberler alan Eleanor, araştırma yapmak için Michael ile birlikte Nevada'ya gider. Tahani ise Chidi'nin de yardımıyla geçmişiyle barışmaya çalışır.)

 • 3.Sezon 7.Bölüm - Özgür İradenin En Kötü Kullanım Şekli - 22 dk (Eleanor ahirette yaşayıp unuttuğu bazı anılarını hatırlamak için Michael'dan yardım ister. Bunun ardından Eleanor, kendisini neyin motive ettiğini kavramaya başlar.)

 • 3.Sezon 8.Bölüm - İyi Hayat Elinizden Kayıp Gitmesin - 22 dk (Michael ve Janet önemli birini ziyaret eder ve öğrendikleri karşısında şaşırır. Eleanor bir sırrı Chidi ile paylaşıp paylaşmamayı düşünür.)

 • 3.Sezon 9.Bölüm - Janet(lar) - 23 dk (Michael ve Janet dört insana yardım etmek üzere bir yolculuğa çıkarken Eleanor ve Chidi ilişkileri hakkında felsefi bir anlaşmazlık yaşar.)

 • 3.Sezon 10.Bölüm - Milyonlarca Doug - 22 dk (Büyük bir sorunu çözmeye çalışan Michael duvara toslar. Jason karmaşık duygularla boğuşur. Chidi, Eleanor'u neşelendirmeye çalışır.)

 • 3.Sezon 11.Bölüm - Chidi Zaman Bıçağı'nı Görür - 22 dk (İnsanlar, Boyutlararası Krep Deliğinde önemli bir buluşmaya giden Michael'ın peşine takılır. Janet geçmişinden biriyle yakınlaşır.)

 • 3.Sezon 12.Bölüm - Pandemonium- 22 dk (Michael paniklediğinde Eleanor devreye girer. Tahani yeni türde bir azapla karşı karşıya kalır. Eleanor ve Chidi, beklenmedik bir yol ayrımına gelir.)


 

IMDb ile The Good Place Dizisi


IMDb internet üzerinde bulunan milyonlarca film, dizi, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerini tutan bir sitedir. Internet Movie Database (İnternet film veritabanı) açılımıyla bilinmektedir. Puanlama sistemi sayesinde filmlerin, dizilerin beğenilme derecelerini gösterir.


The Good Place diziside bu sitede oldukça beğeni toplamaktadır. 70.253 kişinin oylarından sonra dizi 10 üzerinden 8.1 gibi harika bir değer alarak hak ettiği yerde ve puanda kendini buldu.


IMDb, sitesinde The Good Place ile ilgili her türlü bilgi, yorum ve içeriği bulabilirsiniz.

Sezonlar hakkında bölümler, oyuncular, yorumlamalar, puanlar hepsi ve daha fazlasını takip edebileceğiniz bir yapılanmadır.


Aşağıdaki adreste IMDb'de The Good Place'ın ana sayfası bulunmaktadır. İncelemenizi tavsiye ederim.
 

TVTime ile The Good Place Dizisi


Diziyi daha kolay bir şekilde takip edebilmek için sizlere TVTime uygulamasını öneririm. TVTime uygulamasında The Good Place dizisinin 733.103 bin takipçisi bulunmaktadır.TVTime da The Good Place dizisinin sayfasını inceleyebilirsiniz. Bölümler hakkında çeşitli bilgileri öğrenebilirsiniz. En popüler oyuncuyu görebilirsiniz. Yorumları okuyup, çeşitli yorumlar yapabilirsiniz. The Good Place dizisi 10 puan üzerinden 8.48 puan almıştır. Harika bir değer. Kesinlikle bu puan daha da artacaktır.
TVTime ile ilgili bir blog yazısı yazmıştım. Aşağıdaki linkten yazıya ulaşıp, uygulama ile ilgili gerekli bilgileri edinebilirsiniz :
 

ORORO TV ile The Good Place Dizisi

The Good Place


A woman struggles to define what it means to be "good".

Rating: 8.1

Release year: 2016

Genres: Comedy

Countries: United States

Status: Returning Series


ORORO.TV İngilizce dizi ve video seyredebileceğiniz bir sitedir. Diğer sitelerden farklı olarak Türkçe alt yazıdan hariç birçok dile destek vererek İngilizce öğrenmenizde sizlere rehber oluyor. ORORO TV’nin ücretsiz ve ücretli hizmetleri mevcuttur. Bu paketlerin arasındaki fark ise free sürümde günde sadece 45 dakika izleme hakkınızın olması ve bilmediğiniz kelimeleri kaydetme özelliği bulunmaktadır.


ORORO TV hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz daha önceden yazmış olduğum blog yazısını sizlere öneririm. Aşağıdaki linkten yazıya ulaşabilirsiniz :ORORO TV de günlük 45 dakika hakkınız bulunmaktadır. Genelde 22-23 dakika aralığında olan dizi 2.sezondan itibaren ilk bölümler hariç çünkü onlar tek bölüm olarak 45 dakika üzerinde yayınlanıyor. The Good Place dizisini günlük 2 bölüm izleyerek heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz. Dizide geçen bilmediğiniz kelimeleri kaydedip, anlamlarını öğrenebilirsiniz.
 

Netflix ile The Good Place Dizisi

The Good Place dizisi NBC kanalında yayınlanan bir dizidir. Netflix'te ise 3 sezonu kendine yer bulabildi. Netflix'ten The Good Place dizisini takip ediyorum. Daha önceden Netflix'i duymayanınız yoktur diye düşünüyorum ama duymayan ya da tam olarak ne işe yaradığını bilmeyenler için "Netflix Nedir?" adlı bir blog yazısı yazdım. Yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sizlere ufak bir haberim var. Netflix Türkiye fiyatlarında cüzi bir miktarda zam yaptı. Ekstra bir mobilde izlenmesi için bir yeni abonelik çıkardı. Onada bakmanızı tavsiye ederim.


Yazıyı incelemenizi tavsiye ederim :Netflix ile The Good Place dizisini zevkle izleyebilirsiniz. Aşağıdaki adresten istediğiniz sezonu ve bölümleri izleyerek harika anlar geçirebilirsiniz.
 

Bein-Connect ile The Good Place Dizisi

The Good Place'in yeni sezonu her hafta yeni bölümleriyle Bein-Connect uygulamasında yayınlanmaktadır. Bende hemen kalan bölümleri izleyip, yeni sezona yetişmem lazım :)


Bein-Connect kısaca Digitürk’ün üyelerine sunduğu; yayın akışına bağlı kalmadan, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden, Digitürk yayınlarını izleyebildiğiniz bir servistir. İsterseniz internete bağlanan beIN CONNECT ile yayın akışına bağlı kalmadan üyelik paketiniz dâhilindeki içeriklerden oluşan zengin içerik arşivine TV’nizden ulaşabilir; isterseniz beIN Connect’i indirerek cepten, tabletten ya da www.beinconnect.com.tr web sitemiz üzerinden yine üyelik paketiniz dâhilindeki içerikleri keyifle izleyebilirsiniz. Üstelik bu hizmetten yararlanmak için Digiturk’e üye olmanız yeterlidir. Digiturk üyeliğiniz dışında herhangi bir ücret yansıtılmamaktadır.


The Good Place'in 4.sezonunda yayınlanan 4 bölümüde aşağıdaki linkten ulaşıp, izleyebilirsiniz :


4.sezon bilgileri aşağıdaki gibidir :


Bölümler eklendikçe bu alan güncellenecektir !!!

 

NBC ile The Good Place Dizisi

NBC'nin sevilen dizisi The Good Place'ı resimi sitesinden de takip edebilirsiniz. Dizi hakkında bulabileceğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Maalesef bizim lokasyonumuzda dizinin bölümlerini izlememize izin vermiyor. Dizide bulunan karakterlerle ilgili bilgilere, yayınlanan bölümler hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.


Aşağıdaki linkten siteye ulaşıp, inceleyebilirsiniz : 

Sosyal Medya HesaplarıThe Good Place dizisiyle ilgili içerikleri anında ve birinci ağızdan öğrenmek isterseniz sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Bende sosyal medyada aktif bir şekilde The Good Place hesaplarını takip ediyorum. Sizlerede hesapları takip etmenizi öneririm.


Aşağıdaki hesapları takip ederek diziyle ilgili anlık gelişen olaylara ulaşabilirsiniz.


The Good Place - Instagram : https://www.instagram.com/nbcthegoodplace

(566,499 kişi takip ediyor.)


The Good Place - Twitter : https://twitter.com/nbcthegoodplace

(221,206 takipçisi bulunmaktadır.)


( 287,234 like atmış, 290,973 kişi takip ediyor.) 

The Good Place dizisini tanıttığım bu yazımda karakterlerimizden, dizimizin konusundan bahsettim. Bu diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın :)

1.102 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Friends Dizisi

Comments


bottom of page