top of page

ORORO TV

Güncelleme tarihi: 24 Mar 2019

Merhabalar Arkadaşlar,


Bugün sizlere İngilizce öğreniminde büyük yararı olan ve en eğlenceli aktivitelerden biri olan İngilizce dizi- film izlemede yardımcı olabilecek bir web sitesinden bahsedeceğim.

Hazırsanız vakit kaybetmeden yazımıza geçelim :)

 

ORORO.TV İngilizce dizi ve video seyredebileceğiniz bir sitedir. Diğer sitelerden farklı olarak Türkçe alt yazıdan hariç birçok dilde destek vererek İngilizce öğrenmenizde sizlere rehber oluyor. ORORO TV’nin ücretsiz ve ücretli hizmeti mevcuttur. Arasındaki fark ise free sürümde günde sadece 1 saat izleme hakkınızın olması ve bilmediğiniz kelimeleri kaydetme özelliği bulunmaktadır. Ben Free versiyonunu kullanıyorum. Free versiyonundan memnunum sizlerede tavsiye ederim :) Uygulamada 61 adet Tv show'u bulunmaktadır. İstediğinizi izleyebilirsiniz. Birden çok dil desteği ile bizlere eğlenceli zaman geçirerek İngilizceyi öğretmeyi hedeflemektedir.Siteye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :

https://ororo.tv/tr


Sitedeki içeriklerden yararlanabilmek için üye olup "Ayarlar" kısmından "Sosyal Ağlar" bölümünde altyazının hangi dile çeviri yapılacağını seçmeniz gerekmektedir. İngilizceye yeni başladıysanız "Türkçe" ya da "İngilizce" olarak seçebilirsiniz. 

Neden ORORO.TV sitesini kullanmalıyım ?

Ben İngilizce dizi-film izlemeye başlarken bu siteyle karşılaşmıştım biraz araştırma yaptıktan sonra bu web sitesinin İngilizce öğrenirken bana katkı sağlayacağını düşündüm. Anlamlarını bilmediğiniz kelimeleri anlık olarak izlediğiniz diziyi durdurup not alarak izlemenize devam edebilirsiniz. Örnek olarak izlemiş olduğum bir dizide anlamını bilmediğim kelimenin üzerine gelerek onun ne anlama geldiğini öğrendim ve daha sonra tekrar ederim diye onu sözlüğüme ekledim.Sözlüğünüze gidip hangi kelimeleri hangi dizilerde eklediniz onları görebilirsiniz. Kelimelerle ilgili çalışma yapabilir ve kelimeyi tam anlamıyla öğrendikten sonra isterseniz sözlüğünüzden silebilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmede kullanışlı bir özelliğe sahiptir. 

Takip Ettiğim DizilerORORO TV de takip ettiğim diziler aşağıda liste halinde bulunmaktadır :

 • Black Mirror

 • Young Sheldon

 • Younger

 • Man With A Plan

Birbirinden özel ve güzel başka dizilerde var. Sizlerde ilgi alanınıza göre bir dizi seçip İngilizcenizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.
Belirli aralıklarla siteye yeni diziler eklenmektedir. Son zamanlarda daha önceden görmediğim birkaç dizi eklenmiş. Bu diziler aşağıda sıralı halde bulunmaktadır :


 • Liar : LIAR is a 21st-century take on modern-day gender politics, family life and the insidious corrosiveness of deceit - wrapped up in the taut narrative structure of a compelling emotional thriller.

 • Absentia : After being declared dead in absentia, an FBI agent must reclaim her family, identity and innocence when she finds herself the prime suspect in a string of murders.

 • Marvels Inhumans : An isolated community of superhumans fight to protect themselves.

 • Vice Principals : A dark comedy series about a high school and the two vice principals. McBride and Walton Goggins star as the V.P.s who are in an epic power struggle...

 • Midnight, Texas : Midnight is a safe haven for those who are different, but with the presence of outsiders, the residents band together and form a strong and unlikely family.

 • Alias Grace : Based on the true story of Grace Marks, a housemaid and immigrant from Ireland who was imprisoned in 1843...

 • Strike : Private investigator Cormoran Strike is hired to find out if a supermodel's suicide in London may have been a murder.

 • Doctor Foster : A woman suspects her husband of having an affair. After following several lines of enquiries far more unravels including a streak of violence below the surface.

 • Good Behavior : Letty Dobesh is a thief and con artist whose life is always one wrong turn, one bad decision, from implosion...

 • Britannia : An epic drama set in 43AD as the Roman Imperial Army – determined and terrified in equal measure - returns to crush the Celtic heart of Britannia - a mysterious land ruled by warrior women and powerful druids who can channel the powerful forces of the underworld. Or so they say. 


Dizilerinizi takip edebilmek için çok kullanışlı bir uygulama bulunmaktadır. TVTime uygulaması takip ettiğiniz dizileri rahatlıkla gözlemleyebileceğiniz bir uygulamadır. Daha önceden bu uygulamayı duymadıysanız daha önceden yazmış olduğum yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :


https://www.ingilizceblog.com/post/tv-time-uygulamasi


Evet Arkadaşlar beğendiğim bir web sitesini sizlerle paylaşmak istedim. Bu siteyi yazdan beridir kullanmaya çalışıyorum sizlere de şiddetle tavsiye ederim :)1.001 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Friends Dizisi

Comments


bottom of page