top of page

Stranger Things Dizisi

Güncelleme tarihi: 17 Ağu 2019

Merhabalar Arkadaşlar, bugün sizlerle beraber son yıllarda yayınlanan en etkileyici ve güzel bir dizi olan Stranger Things'ten bahsedeceğim. Hazırsanız başlayalım :) 
Stranger Things, Türkçe anlamı (tuhaf şeyler) gerçekten bu dizide tuhaf şeylerle karşılaşıyoruz. Dizi 15 Temmuz 2016 tarihinde Netflix'te yayın hayatına başladı. Netflix'te en çok izlenen ve beğeni toplayan bu diziyi arkadaşım Taha Yıldırım'ın tavsiyesiyle başladım. Diziyi gerçekten izlerken çok etkilendim. İyi ki bu diziye başlamışım. Buradan arkadaşıma teşekkürlerimi iletiyorum :) Dizinin 2 sezonunuda büyük bir zevk alarak bitirdim. 4 Temmuz günü 3.sezon yayınlandı. İlk 2 bölüm alıştırma türündendi. Geri kalan 6 bölüm 10 üzerinden 10 alacak kadar iddialı ve heyecanlıydı. Gerçekten son bölüm beni derinden etkiledi. 3.sezonda kimi zaman güldük kimi zaman hüzünlendik. Şimdi 4.sezonu iple çekiyorum ve özlemle bekliyorum.Stranger Things, IMDb sitesinde 646.276 kişinin oyladığı ankette 8.8 gibi yüksek bir değer almıştır. Benim oyum ise 10 üzerinde 10 Dizi Duffer Kardeşler tarafından geliştirilmektedir. Dizinin 2.sezonu 31 Ekim 2017 tarihinde yayımlandı. Netflix'te 2 sezonuda izleyebilirsiniz. 3.sezon ise 4 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı. Merakla beklediğim sezonu hemen bitirdim. "Bende o zamana kadar 2 sezonu bitirip yeni sezona başlama gibi bir hedefim var dediğim günleri" hatırlayınca duygulanıyorum. Bu diziye başladığınızda dünyaya bakış açınız değişecek. Sürükleyici ve bağımlılık yapan mükemmel bir dizidir. İzlemeye başlayınca en az 2 bölüm izlemeden kendimi alamıyorum. Hayatımda izlediğim en iyi dizi diyebilirim. Şu ana kadar benzer bir dizi izlemedim.


Yapım Yılı: 2016

Tür: Fantastik, Gerilim, Drama, Korku, Gizem, Bilimkurgu

Ülke: USA

Yapımcı ve Yönetmen: Ross Duffer, Matt Duffer

Kanal: Netflix

Süre: 55 dk

Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Noah Schnapp, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Caleb McLaughlin, Gaten Matarazzo, Charlie Heaton,  Natalia Dyer 

Dizinin KonusuDizimiz Duffer Kardeşler tarafından oluşturulmuştur. Stranger Things dizisi bilim kurgu türündedir. Son zamanlarda bu alanda kuşkusuz en etkileyici dizi oldu. 1980'li yıllara ait müzikleri, eski taşıtları, karakterlerin birbirlerinden farklı ve başarılı performanslarıyla başarılı bir dizi olmayı kesinlikle hakediyor.


Bugüne kadar yayınlanmış en iyi Netflix dizilerinden biri olarak gösterilen Stranger Things dizisi Will adında 12 yaşında bir çocuğun, aniden ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Will’in kayboluşuyla ilgili bir iz bulunamıyor. Büyük çabalarına rağmen bir türlü bulamadıkları çocuktan umutlarını tam kesmek üzereyken sıra dışı tuhaf bir kız olan Eleven ortaya çıkıyor ve olaylar tamamen farklı bir boyut kazanıyor.


Will gibi bir anda ortadan kaybolan ve yıllar sonra nasıl ve ne şekilde geri döndüğü bilinmeyen kısa saçlı kız, Will'in bulunabilmesi için bir arkadaşlarına umut kaynağı oluyor. Bu gizemli kızımız gerçekten sıradan birisi olmadığı ortaya çıkıyor. Devletin gizlice deneyler yaptığını ve Eleven'ı bu deneylerde kobay niyetine kullandıkları ortaya çıkıyor. Her bölümde birbirinden farklı heyecanlar yaşanıyor. 

Dizinin Oyuncuları


Mike Wheeler –> Finn Wolfhard


Will’in en yakın arkadaşlarından biri olarak Stranger Things'te yer alan Mike Wheeler, hayalperest ve çok iyimser bir çocuktur. Yaratıcı düşüncelere sahip olan Mike, karmaşık olayların fantastik nedenleri ve sonuçları olduğuna inanan zeki bir karakterdir.

Will’in ortadan kaybolmasıyla birlikte ortaya çıkan sihirli güçlere sahip olan Eleven’ı evinde saklayan ve ona grup içerisinde en çok güven kişidir. Grubumuzun sevecen karakterini eminim sizlerde beğeneceksiniz. Eleven'a yakın duran Mike bakalım yeni sezonda daha da yakınlaşıp, Eleven ile bir aşk doğar mı? diyede bizlere sorular sordurmuyor değil. Mike Wheeler adlı karakteri Finn Wolfhard oynamaktadır.
Dustin Henderson –> Gaten Matarazzo


Dustin Henderson, grubumuzun şirin bir karakteridir. Konuşma tarzı bana tatlı geliyor. Normal yaşamındada böyle konuşan karakterimiz bir hastalık yüzünden o şekilde konuşmaktadır. Doğallığına hayranım bu çocuğun. Grubun gözlemci desek hata etmiş olmam. Diğerlerine göre gözlemlemeyi seven biridir. Arkadaş canlısı olan Dustin, grup içi çatışmalarda sakinleştirici ve arabulucu olarak görevleri üstlenir. Eleven’a karşı mesafeli davranan Dustin'i kuşkusuz sizlerde seveceksiniz. Dustin seviyoruz seni hemde çok :)

Dustin Henderson adlı karakteri Gaten Matarazzo oynamaktadır.
Lucas Sinclair –> Caleb McLaughlin


Lucas Sinclair, grubun şüpheci karakteridir. Mantıklı ve olabilecek olayları söyleyerek grubu yönlendirmektedir. Hayalden çok gerçekliği sevmektedir. Dustinle tam zıt karakterlere sahiptir. Eleven'a karşı çok şüpheci yaklaşan ve ona ucube diyen Lucas bakalım daha sonra yumuşayıp onunlada güzel geçinecek mi ? Will’in bulunması için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan Lucas bakalım ilerleyen bölümlerde bizlere mantıklı olan başka ne gibi çözümler üretecek. Lucas Sinclair adlı karakteri Caleb McLaughlin oynamaktadır.
Will Byers –> Noah Schnapp


Grubumuzun zeki ve akıllı çocuğu Will ilk sezonda aniden ortadan kaybolmasıyla diziye merhaba diyorsunuz. Kuşkusuz dizinin ilk sezonunda odak noktası Will Byers. Gizemli bir şekilde kaybolan Will’in hem arkadaşları hem de ailesiyle arasında sıkı bir bağ vardır. Hayat dolu bir çocuk olan Will, mükemmel çizimleriyle yeteneklerini bizlere gösteriyor.

Bakalım grubumuzun yetenekli üyesini ekip üyeleri bulabilecek mi ? 2.sezonda yine Will ve Eleven'ın üzerine inşaa edilmiş durumdadır. Daha fazla konuşmaya gerek açıp hemen bu maceraya başlamanızı şiddetle öneririm. Kızlarla pek ilişkisi olmayan karakterimiz genelde erkek arkadaşlarıyla oyun oynamaktan büyük keyif alır. Will Byers adlı karakteri Noah Schnapp oynamaktadır.
Eleven (El) –> Millie Bobby Brown


Dizinin kuşkusuz tuhaf ve gizemli karakterlerinden biri olan Eleven her bölümde bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Eleven birçok olağanüstü özelliğe sahip bir karakterdir. Hawkins Ulusal Laboratuarı’nda çeşitli deneylere babasının vasıtasıyla maruz kalarak güçlerini geliştirip daha sonrada laboratuardan kaçan gizimli kızımız Eleven; Mike, Lucas ve Dustin tarafından bulunur. Eleven, Will’in bulunabilmesi için önemli biridir. Onun destekleri kayıp çocuğumuzun bulunmasında kesinlikle önemlidir. Eleven az ve öz konuşan bir karakter olarak 1.sezonda karşımıza çıkıyor. Yaşadığı olayları ara ara hatırlayan ve burnundan kan gelen kızımız bakalım grubumuza ne tip katkısı olacak. 2.sezonda annesini bulmaya çalışan ve ekibe destek olmaya çalışan bu karakteride çok seviyorum. El'i Millie Bobby Brown adlı şirin, kibar, nazik, sevimli, tatlı, güzel bir kız oynamaktadır.


El'i Instagram adresinden takip edebilir onu daha yakından tanıyıp, yeni sezona kadar özleminizi dindirebilirsiniz.27.5 milyon takipçisiyle gönüllerde taht kuran Millie Bobby Brown tekrardan tebrik ediyorum.Joyce Byers –> Winona Ryder


Joyce Byers, Will ve Jonathan’ın maddi durumu kötü olan anneleridir. Oğlunun kaybolmasından sonra iyice psikolojik sıkıntılar yaşayan karakterimiz sıkıntılarını giderebilmek için kendisini içkiye ve sigaraya verdi. Satış elemanı olarak çalışan Joyce, kaybolan oğlunu bulmak için elinden gelen her şeyi yapıyor başta büyük oğlu Jonathan annesinin kaybolan kardeşiyle konuştuğuna inanmamaktadır. Daha sonra oğlunun ölmediğini polise ve oğluna inandıran bu karakterimiz bakalım oğlunu bulabilmek için daha neler yapacak. Lambalarla olan bölüm efsaneydi kesinlikle izlemenizi öneririm :) Şefin yakın arkadaşı olan Joyce sık sık ondan yardım ve destek almaktadır.


Dizinin önemli ve en çok acı çeken karakterlerinden biri olan Joyce Byers; Makas Eller, Aklım Karıştı, Siyah Kuğu, Gerçekler Acıtır, Dracula, Küçük Kadınlar gibi efsane filmlerde rol alan usta oyuncu Winona Ryder tarafından canlandırılıyor.Jonathan Byers –> Charlie Heaton


Jonathan Byers kaybolan Will'in abisidir. İçene kapanık, kibar, sıra dışı bir karaktere sahiptir. Fotoğraf makinesini yanından ayırmayan karakterimiz, fotoğraf çekmeyi çok sevmektedir. En büyük hedefi New York Üniversitesine gitmektir. Kardeşini ararken hiçbir korkuya düşmeden arayan bu efendi karakter sizleride etkiyecektir. İnşallah hedeflerin doğrultusunda iyi bir fotoğrafçı olursun Jonathan Reis :) Jonathan, Nancy'e gönlünü kaptırmış durumdadır. Nancy'de Jonathan'a boş değildir. Bakalım 2.sezonda bu iki güzel insan sevgili olacaklar mı ? Merakla bekliyoruz. Dizinin sağlam bir karakteridir. Dinlediği müziklerde oldukça hoş. Sizlerede o müzikleri bulup, dinlemenizi tavsiye ederim.


Jonathan Byers'ı Charlie Heaton oynamaktadır. Daha önceden The Schoolboy, As You Are, Rise of the Foot Soldier II ve İçerde filmlerinde oynamıştır.Nancy Wheeler –> Natalia Dyer


Bu liseli karakterimiz dizinin başlarında ailesiyle sorunlar yaşayan klasik ergen kız tiplemerinden biridir. Daha sonra en yakın arkadaşının kaybolmasıyla birlikte daha olgun davranan Nancy'i yalan yok başta sevmiyordum ama o olgunlaşmadan sonra sevmeye başladım. Zeki ve çalışkan bir kişiliğe sahip olan Nancy, zengin ve vurdumduymaz biri olan Steve ile çıkmaya başladıktan sonra tamamıyla değişti. Stranger Things dizisinin sevilen karakterleri arasındadır. Kaybolan arkadaşını Jonathon ile bulabilmek için çeşitli yollar denemektedir. Bakalım sonuçlar neler olacak merakla bekliyoruz :) Sevimli bir karakter olan Nancy'i 2.sezonda daha çok seveceğinizi düşünüyorum. Nancy Wheeler adlı karakteri Natalia Dyer oynamaktadır.Jim Hopper –> David Harbour


Polis şefi Jim Hooper, dizinin ilk sezonunun da karşımıza sık sık çıkmaktadır. Indiana’da bulunan Hawkins adlı şirin ve küçük bir kasabada görev yapan Hooper, kızını kaybettikten sonra alkol ve sigara bağımlısına dönüşüyor. Oğlu kaybolan sıkıntılı ablamız Joyce ise eski okul arkadaşı Jim’den yardım istiyor. Görevini iyi yapan Jim deney olaylarını sonuna kadar araştırıp, bu işte yanlış olan olayları tespit ediyor. Hooper bakalım suçluların cezasını verebilecek mi ? Bu sıkıntılı dönemde ise Joyce'ye destek olmaktadır. Adamsın be şefim :) Bütün karakterleri seviyorum ama benim favorim Şef Jim Hopper.


Sıklıkla aksiyon filmlerinde rol almaktadır. Gerçekten sağlam bir oyunculuğu olan Jim Hopper'ı David Harbour oynamaktadır. Adalet, Kanunun Ötesinde, Quantum of Solace, Tehlikeli Takip ve Devlet Oyunları filmlerinde oynadı.Steve Harrington -> Joe Keery


Steve dizinin başlarında en gıcık olduğum karakterlerden biriydi. Daha sonra züppe ve ergen tavırlardan vazgeçip daha olgun hale gelerek sevdiğim karakterler arasına katıldı. Basketbol oynamayı seven ve okulda popüler olan Steve 2.sezonda Çılgın Max'in üvey abisi rakip olarak geliyor. Nancy'e aşık olan gözü kara olan bu genç evinde bir parti düzenler. Partide ansızın Nancy'nin yakın arkadaşı Barbara kaybolur. Hem Barbaranın hemde Will'in bulunması için ekiple birlikte büyük çaba göstermektedir. 2.sezonda Dustin ile daha yakın ilişkiler kuran Steve bir abi gibi ona hem destek hemde yardımcı olmaktadır. Bakalım yeni sezonda Nancy ile tekrardan bir araya gelecekler mi acaba ? Merakla bekliyoruz. Steve Harrington adlı karakteri Joe Keery oynamaktadır.
Mad Max -> Sadie Sink


Max namıdiğer grubumuzun Çılgın Max'idir. Dizinin 2.sezonunda karşımıza çıkmaktadır. Dustin'in rekorunu atari salonunda yenmesiyle dikkatleri üzerine toplayan yeni kızımız sevimli ve şüpheci bir karaktere sahiptir. Lucas ve Dustin onunla tanışmak için her türlü yolu denemektedir. Lucas'a sapık sıfatını takmıştır. Lucas ondan o da Lucastan hoşlandığı az çok 2.sezonun sonlarına doğru anlaşılmaktadır. Grubun en son katılanı olarak hemen olaylara ve gruba alışan Max bakalım yeni sezonda neler yapacak. Üvey abisinden haz etmeyen Max benle aynı fikirde. Max'in abisi çok gıcık bir tiplemedir .Mad Max adlı karakteri Sadie Sink oynamaktadır.


Billy Hargrove -> Dacre Montgomery


Max'ın abisi Billy, artist tavırlarıyla dizinin 2.sezonunda karşımıza çıkmaktadır. Max'in diğer çocuklarla takılmasından hoşnut olmayan Billy, çok asabi ve sinirlidir. İlk geldiği zamanlarda sevmediğim bir karakter olsada son sezonda gayet başarılı buldum. Steve ile bir türlü yıldızı barışmayan Billy onunla defalarca kavga edip, karşı karşıya geldiler. Mike'ın annesine sempati duyan Max basketbol oynamayı ve deli gibi araba sürmeyi sever. Diziye renk kattığın için sağol Billy. Seni unutmayacağız :( Billy Hargrove adlı karakteri Dacre Montgomery oynamaktadır.
Erica Sinclair -> Priah Nicole Ferguson


İlk sezonlarda arada bir gözüken Nerd lafıyla ünlü olan karakterimiz Erica son sezonda oldukça başarılı bir performans sergileyerek bizlerden tam not aldı. Erica, Lucas'ın kız kardeşidir. You can't spell America without Erica (Erica olmadan Amerika'yı heceleyemezsin.) sözüyle baya bir ilgi topladı. Gıcık gıcık konuşmalar yapsada sevilenler arasında kendine yer edindi. Yeni sezonda hangi görevler Erica'yı bekliyor olacak. Erica Sinclair adlı karakteri Priah Nicole Ferguson oynamaktadır.


 

Stranger Things İle İlgili NotlarStranger Things 1.sezonda 8 bölüm çekilmiştir. 2.sezonda ise 9.bölüm çekilmiştir. Yazın yayınlanacak 3.sezonda ise 8 bölüm ile bizleri derin düşünmelere daldıracak şimdiden yeni sezonun başlamasının heyecanını yaşıyorum. 4 Temmuzda özlemimiz bitti. Bir oturuşta art arda 6 bölüm izleyerek sezonu tamamladım. Kesinlikle başlamanızı öneririm. Stranger Things, kendine çeken inanılmaz bir albenisi olan bir dizi. Dikkat bağımlılık yapar:)


Sezonlarla ilgili detaylı bilgilere geçmeden önce 4 Temmuz'da özlemimizi dindirdiğimiz dizinin 3.sezonu ile ilgili fragmanı yayınlandı. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz :

1.sezon 8 bölümden oluşmaktadır.

 • 1.Sezon 1.Bölüm : Will Byers'ın Ortadan Kayboluşu - 49 dk (Arkadaşından dönen Will, yolda korkutucu bir şey görür. Devlete ait bir laboratuvarın derinliklerinde korkutucu bir gizem yatmaktadır.)

 • 1.Sezon 2.Bölüm : Maple Sokağı'ndaki Ucube - 55 dk (Lucas, Mike ve Dustin ormanda rastladıkları bir kızla konuşmaya çalışırlar. Hopper, rahatsız edici bir telefon konuşmasıyla kaygılanan Joyce'u sorguya çeker.)

 • 1.Sezon 3.Bölüm : Mutlu Noeller - 52 dk (Gitgide endişelenen Nancy, Barb'ı arar ve Jonathan'ın neyin peşinde olduğunu öğrenir. Joyce, Will'in kendisiyle konuşmaya çalıştığından emindir.)

 • 1.Sezon 4.Bölüm : Mutlu Noeller - 50 dk (Will'in öldüğünü kabullenmek istemeyen Joyce, oğluyla iletişim kurmak ister. Çocuklar, Onbir'e çeki düzen verir. Nancy ve Jonathan pek olası olmayan bir ittifak kurar.)

 • 1.Sezon 5.Bölüm : Pire ve Cambaz - 53 dk (Hopper, laboratuvara girer. Nancy ve Jonathan, Will'i alan güçle yüzleşir. Çocuklarsa Bay Clarke'a başka bir boyuta nasıl yolculuk edildiğini sorar.)

 • 1.Sezon 6.Bölüm : Canavar - 47 dk (Çılgına dönen Jonathan, karanlıklar içinde Nancy'yi arar. Ancak Steve de Nancy'yi aramaktadır. Hopper ve Joyce, laboratuvarda olan bitenle ilgili gerçekleri öğrenir.)

 • 1.Sezon 7.Bölüm : Küvet - 42 dk (Onbir, Will'e ulaşmaya çalışmaktadır. Lucas kötü adamların yaklaştığını söyler. Nancy ve Jonathan, Jonathan'ın fotoğraf makinesine takılanları polise gösterir.)

 • 1.Sezon 8.Bölüm : Alt Üst - 55 dk (Dr. Brenner, Hopper ve Joyce'u sorgulamak için alıkoyar. Bu sırada çocuklar Onbir'le birlikte spor salonunda beklemektedir. Nancy ve Jonathan savaşa hazırlanmaktadır.

2. sezon 9 bölümden oluşmaktadır.

 • 2.Sezon 1.Bölüm : Çılgın Ma - 48 dk (Kasabada Cadılar Bayramı hazırlıkları sürerken rekortmen bir rakip, oyun salonunda olay yaratır. Kuşkucu Hopper, çürümekte olan bal kabaklarıyla dolu bir tarlayı inceler.)

 • 2.Sezon 2.Bölüm : Şeker mi Şaka mı Ucube? - 56 dk (Şeker mi şaka mı gecesinde Will korkunç bir şeye tanık olunca Mike, Onbir'in hâlâ bir yerlerde olup olmadığını merak eder. Nancy, Barb hakkındaki gerçekle boğuşur.)

 • 2.Sezon 3.Bölüm : İribaş- 51 dk (Dustin yeni ve tuhaf bir evcil hayvan sahiplenir. Bu arada Onbir'in sabrı giderek tükenmektedir. İyi niyetli Bob, Will'den korkularıyla yüzleşmesini ister.)

 • 2.Sezon 4.Bölüm : Bilge Will - 46 dk (Zor durumdaki Will'in Joyce'a içini dökmesi, rahatsız edici sonuçlar doğurur. Hopper gerçeği aramaya devam ederken Onbir şaşırtıcı bir şey keşfeder.)

 • 2.Sezon 5.Bölüm : Dig Dug - 58 dk (Nancy, Jonathan ve yeni dostları birbirleriyle komplo teorilerini paylaşırken Onbir, geçmişinden birini aramaktadır. "Beyin Bob" zorlu bir sorunla mücadele eder.)

 • 2.Sezon 6.Bölüm : Casus - 52 dk (Will ile karanlık güçler arasındaki bağ güçlenmektedir, ancak hiç kimse bunun nasıl durdurulacağını bilemez. Bu sırada Dustin ve Steve beklenmedik bir yakınlık kurar.)

 • 2.Sezon 7.Bölüm : Kayıp Kız Kardeş - 45 dk (Onbir, Will'e ulaşmaya çalışmaktadır. Lucas kötü adamların yaklaştığını söyler. Nancy ve Jonathan, Jonathan'ın fotoğraf makinesine takılanları polise gösterir.)

 • 2.Sezon 8.Bölüm : Zihin Hırsızı - 47 dk (Ölümcül bir olay yüzünden Hawkins Laboratuvarı kilitlendiğinde, Will ve birkaç kişi içeride mahsur kalır. Tam bu sırada, beklenmedik bir kahraman ortaya çıkar.)

 • 2.Sezon 9.Bölüm : Kapı - 62 dk (Onbir başladığı işi bitirmek için planlar yaparken hayatta kalanlar Will'i rehin tutan korkunç güce yaptıkları baskıyı arttırıyor.)


3. sezon 8 bölümden oluşmaktadır.

 • 3.Sezon 1.Bölüm : Çılgın Ma - 51 dk (Yaz, yeni işler ve filizlenen bir aşkla gelir. Ama Dustin'in radyosu Rusça bir yayın yakalayıp Will bir şeylerin yanlış gittiğini hissedince hava değişir..)

 • 3.Sezon 2.Bölüm : AVM Fareleri - 50 dk (Nancy ve Jonathan bir ipucunu izler. Steve ve Robin gizli bir görevi kabul eder. Max ve El alışverişe gider. Kafası karışan Billy, rahatsız edici hayaller görür.)

 • 3.Sezon 3.Bölüm : Kayıp Cankurtaran Vakası- 50 dk (El ve Max, Billy'yi ararken Will kızların olmadığı bir gün geçirmeyi planlar. Steve ve Dustin AVM'de devriyeye çıkar. Joyce ve Hopper, Hawkins Laboratuvarı'na döner.)

 • 3.Sezon 4.Bölüm : Sauna Testi - 53 dk (Kırmızı alarm, ekibi korkutucu derecede tanıdık bir kötülükle yüzleşmek için tekrar toplar. Karen Nancy'yi incelemeyi sürdürmeye zorlar. Robin işe yarar bir harita bulur.)

 • 3.Sezon 5.Bölüm : Ordu - 58 dk (Eski bir çiftlik evinin içinde ve Starcourt Alışveriş Merkezi'nin derinliklerinde tuhaf sürprizler pusuda bekler. Bu arada Zihin Hırsızı güç toplamaktadır.)

 • 3.Sezon 6.Bölüm : Çokluktan Birliğe - 60 dk (Dr. Alexei, Rusların ne inşa ettiğini açıklarken Onbir, Billy'nin nerede olduğunu görür. Dustin ve Erica cesur bir kaçış planını hayata geçirir.)

 • 3.Sezon 7.Bölüm : Isırık - 55 dk (Zaman tükenirken ve enselerinde bir suikastçı varken Hopper'ın ekibi hızla Hawkins'e döner. Bu sırada El ve çocuklar savaş için hazırlanmaktadır.)

 • 3.Sezon 8.Bölüm : Starcourt Savaşı - 78 dk (Zihin Avcısı'nın ekiple hesaplaşmak üzere geri dönüşüyle alışveriş merkezinin yemek katında terör eser. Dünya'nın geleceği, yer altının karanlığında belirlenecektir.)

Stranger Things, Netflix dizileri arasından en fazla izlenenler arasına girerek mükemmel bir başarı sağladı. Stranger Things dizisi, 4 Temmuz cuma gününden beri 40 milyon kişi tarafından izlenerek Netflix’te ilk dört günde en çok izlenen içerik oldu. 3.sezondaki 8 bölümün tamamını izleyen kullanıcı sayısı ise 18 milyonu geçtiği söyleniyor. Stranger Things, Ekim 2017'de yayınlanmaya başlanan ikinci sezon prömiyeri ABD'de ortalama 15,8 milyon izleyiciye ulaşmıştı. Bu başarısınıda geçmiş oldu.
Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesi bulunan Stranger Things ile ilgili tatlı ve güzel ürünler çıkartan ve satan bir işletme bulunmaktadır. Kesinlikle bir göz atmanızı öneririm. Tişört, çanta, şapka, defter vb birçok şirin mi şirin ürünler satılıyor. Üstte bulunan tişört meşhur Demogorgon'ı temsil etmektedir. Arkadaşım Taha Yıldırım'da Stranger Things ile ilgili bir Tişört aldı. Bende en kısa zamanda birden fazla ürün alacağım.


Aşağıdaki linkten ilgili içeriklere ulaşabilir, inceleyebilirsiniz :

Diziyi daha kolay bir şekilde takip edebilmek için sizlere TVTime uygulamasını öneririm. TVTime uygulamasında popüler diziler arasında olan Stranger Things'in 3 milyonu aşkın takipçisi bulunmaktadır. Her geçen gün bu takipçi sayısı artacaktır.TVTime da Stranger Things dizisinin sayfasını inceleyebilirsiniz. Bölümler hakkında çeşitli bilgileri öğrenebilirsiniz. En popüler oyuncuyu görebilirsiniz. Yorumları okuyup, çeşitli yorumlar yapabilirsiniz. Stranger Things dizisi 10 puan üzerinden 9.64 puan almıştır. Harika bir değer. Kesinlikle bu puan daha da artacaktır.


TVTime ile ilgili bir blog yazısı yazmıştım. Aşağıdaki linkten yazıya ulaşıp, uygulama ile ilgili gerekli bilgileri edinebilirsiniz :

Stranger Things yukarıdada bahsettiğim gibi bir Netflix dizisidir. Daha önceden Netflix'i duymayanınız yoktur diye düşünüyorum ama duymayan ya da tam olarak ne işe yaradığını bilmeyenler için "Netflix Nedir?" adlı bir blog yazısı yazdım. Yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sizlere ufak bir haberim var. Netflix Türkiye fiyatlarında cüzi bir miktarda zam yaptı. Ekstra bir mobilde izlenmesi için bir yeni abonelik çıkardı. Onada bakmanızı tavsiye ederim. Yazıyı incelemenizi tavsiye ederim :

Blog yazısının başındada söylediğim gibi 80'li yıllara ait kıyafetleri, mekanları, döneme ait araç ve gereçleriyle bizleri eşsiz bir maceraya sürükleyen Stranger Things dizisi, müzikleriyle de bizleri o dönemlere götürüyor. Dizi için seçilen bu müzikleri dinlemenizi tavsiye ederim. Açılış müziğide harika ya severek her bölüm dinlemeye çalışıyorum.


Spotify da güzel bir soundtrack oluşturmuşlar. Aşağıdaki linklerden müziklere ulaşabilirsiniz. Eğlenceli anlar geçirebilirsiniz. Şimdiden keyifli dinlemeler dilerim.Şarkı listesine 36 adet şarkı bulunmaktadır. Şarkıların toplam dinlenme süresi 1 saat 9 dakikadır.ORORO.TV İngilizce dizi ve video seyredebileceğiniz bir sitedir. Diğer sitelerden farklı olarak Türkçe alt yazıdan hariç birçok dile destek vererek İngilizce öğrenmenizde sizlere rehber oluyor. ORORO TV’nin ücretsiz ve ücretli hizmetleri mevcuttur. Bu paketlerin arasındaki fark ise free sürümde günde sadece 1 saat izleme hakkınızın olması ve bilmediğiniz kelimeleri kaydetme özelliği bulunmaktadır.


ORORO TV hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz daha önceden yazmış olduğum blog yazısını sizlere öneririm. Aşağıdaki linkten yazıya ulaşabilirsiniz :
ORORO TV de günlük 1 saat hakkınız bulunmaktadır. Genelde Stranger Things'in bölümleri 1 saati geçmeyecek kadardır. Günlük 1 bölüm izleyerek heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz. Dizide geçen bilmediğiniz kelimeleri kaydedip, anlamlarını öğrenebilirsiniz.


ORORO TV'de Stranger Things'in ana sayfasına aşağıdaki linkten gidip, inceleyebilirsiniz.

Dizinin aldığı puanlar, hangi dillerde alt yazı ile izlenebileceği, dizi ile ilgili çeşitli yorumları okuyup, takip edebilirsiniz.Rating: 8.9

Release year: 2016

Genres: Drama, Horror, Thriller

Countries: United States

Duration: 60 min.

Status: Returning Series

Subtitles : Turkish, German, English, Russian, Spanish, Italian, French, Portuguese, Polish, Czech
Sizlere büyük bir süprizim var :) Stranger Things sonunda kitap oldu. Eleven'ın babasının yaşadıklarından başlanarak bilinmeyenleri aralamaya gelen bu kitabı en kısa zamanda alıp, keyifle okuyacağım.


Müjdeli haberle ilgili videoyu izlemenizi öneririm. Aşağıdaki linkten içeriğe ulaşabilirsiniz.Olay yaratan Netflix dizisi STRANGER THINGS hayranlarının sabırsızlıkla beklediği başlangıç hikâyesi.” -Kirkus Reviews Demogorgon’dan önce...  Zihin Hırsızı’ndan önce...   Dehşetin yüzü insan suretindeydi. Gizemli bir laboratuvar. Tekinsiz bir biliminsanı.  Gizli bir geçmiş. Eleven’ın annesiyle ilgili gerçekleri bildiğinizi sanıyorsanız olay yaratan Netflix dizisi STRANGER THINGS’in bu gerilim yüklü başlangıç hikâyesiyle dünyanızın Baş Aşağı edilmesine hazır olun. 1969 yazında Amerikan gençliği Vietnam’da yaşananlarla kaynamaktadır. Indiana’nın kalbindeki sessiz bir üniversite kampüsünde öğrenci olan Terry Ives değişen dünya karşısında seyirci kalmaktan hoşnut değildir. Önüne çıkan ilk fırsatta önemli bir araştırmanın parçası olabilmek için denek olarak kaydolur. Dr. Martin Brenner’ın yönettiği, ormanın derinliklerinde, gözlerden ırak Hawkins Laboratuvarı’nda Terry’nin çözmeye kararlı olduğu bir sır gizlenmektedir. Kaosun ortasında, Terry Ives ve deneyinin geleceği uğruna her şeyi göze alan Dr. Martin Brenner savaş meydanının insan zihni olduğu farklı bir mücadeleye gireceklerdir.


“Stranger Things evreni hakkında bilgilerini artırmak isteyen okurlara şiddetle tavsiye ederim. Bu kitap, dizinin hayranı olmayan okurların bile zihninde yer edecek kadar karanlık ve sürükleyici.” -The Unseen Library


Bütçenize uygun istediğiniz yayınevinden ya da kitap satan yerden kitabı temin edebilirsiniz. Ben aşağıya örnek olması açısından bir link bırakıyorum.
IMDb internet üzerinde bulunan milyonlarca film, dizi, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerini tutan bir sitedir. Internet Movie Database (İnternet film veritabanı) açılımıyla bilinmektedir. Puanlama sistemi sayesinde filmlerin, dizilerin beğenilme derecelerini gösterir.


Stranger Things diziside bu sitede oldukça beğeni toplamaktadır. 646.276 kişinin oylarından sonra dizi 10 üzerinden 8.8 alarak hak ettiği yerde ve puanda kendini buldu.

IMDb, sitesinde Stranger Things ile ilgili her türlü bilgi, yorum ve içeriği bulabilirsiniz.

Sezonlar hakkında bölümler, oyuncular, yorumlamalar, puanlar hepsi ve daha fazlasını takip edebileceğiniz bir yapılanmadır.


Aşağıdaki adreste IMDb'de Stranger Things'in ana sayfası bulunmaktadır. İncelemenizi tavsiye ederim.İlk sezon Demogorgon üzerinden yürütülen dizi, ikinci sezonda zihin avcısı ve son sezonda insanları köle haline getirip zihin avcısı üzerinden yürütüldü. Dizinin ilk sezonunda Eleven'a yapılan deneyler ilgili bir video hazırlayan Barış Özcan'ın videosunu izlemenizi öneririm. MONTAUK PROJESİ olarak adlandırılan bu zihin kontrol deneyleri tam olarak ne oluyor? Gerçekte olmuş olaylardan mı derlenmiş? Birçok soruya yanıt arayan Barış Özcan, Stranger Things dizisi hakkında da çeşitli bilgiler vermektedir. Çok beğendiğim içeriğe aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz :
Montauk Projesini YouTube'da anlattığı gibi yazıyada dökmeyi ihmal etmeyen Barış Özcan'ı tebrik ederim. O yazıyada bir göz atın derim.
Stranger Things dizisiyle ilgili içerikleri anında ve birinci ağızdan öğrenmek isterseniz sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Bende sosyal medyada aktif bir şekilde Stranger Things hesaplarını takip ediyorum. Sizlerede hesapları takip etmenizi öneririm. Aşağıdaki hesapları takip ederek diziyle ilgili anlık gelişen olaylara ulaşabilirsiniz.Stranger Things - Instagram : https://www.instagram.com/strangerthingstv/

Stranger Things - Twitter : https://twitter.com/Stranger_Things

Stranger Things - Facebook : https://www.facebook.com/StrangerThingsTV/
Stranger Things dizisini tanıttığım bu yazımda karakterlerimizden, dizimizin konusundan bahsettim. Bu diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Bakış açınızı değiştiren bilim-kurgu türünde çok güzel bir dizi. Bir çılgınlık yapıp diziye tekrardan başlayabilirim. İnanılmaz etkilendiğim, süper bir dizi. Sizleri çok seviyorum canlarım benim :) Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın :)

1.297 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Friends Dizisi

Comentarios


bottom of page