top of page

TV Time Uygulaması

Güncelleme tarihi: 28 Mar 2019

Merhabalar Arkadaşlar,


Bugünkü yazımda sizlere Ekim ayında okuldan arkadaşım olan Taha Yıldırım'ın vasıtasıyla tanışmış olduğum çok kullanışlı bir uygulama olan Tv Time'dan bahsedeceğim.


Peki Nedir bu TV Time?


Tv Time dizi hayranlarının dizilerini izlediklerinde onları uygulamaya kaydedip, diziler hakkında yorumlar yapabileceği, dizilere ait topluluklara katılabileceği, arkadaş edinip mesajlaşabileceği bir mini sosyal medya platformu diyebiliriz. Amaç diziler hakkında merak edilen ve öğrenilmek istenilen konuları öğrenmektir. Birbirinden farklı tür ve dillerde yabancı ve yerli dizileri içerisinde barındıran bu uygulamayla günlük, haftalık ya da aylık takip ettiğiniz diziler hakkında yorumları okuyup, izlediğiniz dizilerin bölümlerini işaretleyebilirsiniz. Anlık olarak server tarafından yepyeni diziler, programlar içerikler yüklenmektedir. Gerçekten güzel bir iş yapıyorlar buradan tebrik ederim geliştiricileri :) Dizi izler izlemez hemen işaretliyorum artık bende dizi denilince aklıma ilk olarak Netflix platformu daha sonrada TV Time uygulaması geliyor.


Netflix'i duymayanınız yoktur diye düşünüyorum. Netflix neymiş ne özellikleri varmış öğrenebilmek adına bir blog yazısı yazdım. Aşağıdaki linkten yazıya ulaşabilirsiniz :


https://www.ingilizceblog.com/post/netflix-nedir 


Neden TV Time kullanmalıyım?

Ben yaz ayından beridir aktif olarak günde en az 1 yabancı dizi izlemeye çalışıyorum.

Dizileri izlerken eskiden not tutuyordum. Toplamda şu kadar dizide şu sezonda şu bölümdeyim tarzında. Açıkcası bu beni biraz yoruyordu. Hatta sizlere bir ekran görüntüsü paylaşmak istiyorum. Daha sonra dizilab sitesindeki izleme kısımlarına ekliyordum. Bu yapıdanda zamanla uzaklaştım. Daha sonra TV Time ile tanıştım ve şu anda çok memnunum.


Tv Time uygulamasıyla tanıştıktan sonra dizilerle alakalı verilerim daha derli toplu bir şekilde tutulmaya başladı. İyi ki bu uygulamaya geçiş yapmışım. İngilizce öğreniminde kuşkusuz dizi izlemek hem çok faydalı hem de çok yararlı. Sizlere tavsiyem kendinize bir hedef belirleyip her gün ben şu diziden şu kadar bölüm izleyeceğim tarzında eminin olun hem Türk dizilerini izlediğiniz günlere atıfta bulunacaksın hem de eğlenceli vakitler geçireceksiniz. Tv Time uygulaması ile dizileri takip çok güzel oluyor. Onu da denerseniz bu dediklerimi daha iyi anlamış olacaksınız. Yeni bir diziye başlamadan önce IMDb puanına bakıyorum daha sonra TV Time uygulamasında kaç takipçisi var ve kaç puan almış onları kontrol ettikten sonra diziye başlıyorum :) 


Aşağıdakilerden linkten uygulamaya erişip indirebilirsiniz :


Android App : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tozelabs.tvshowtime


iOS App : https://itunes.apple.com/us/app/tv-time-1-show-tracker/id431065232?mt=8


Mobil uygulamaları gerçekten çok kullanışlı ve sade bir arayüzü bulunmaktadır. İzlediğim dizilerin anlık hemen izledim diye işaret ediyorum. İzlediğim bölüm hakkında genel olarak bir emoji ifadesi belirtiyorum. Hangi karakteri o bölümde beğendim onu seçiyorum ve son olarak platform olarak hangisinde izledim onu belirtebiliyorum. Tek ricam var TV Time geliştiricilerinden eskisi gibi bir dark tema ve dizilerin hangi saat aralığında ve ne zaman izlendiğini belirten o card view yapısını tekrardan uygulamada görmek istiyorum. Bu haline pek alışamadım ben :( Android uygulamasını kullanırken sırf özelliği kaybetmemek adına kaç sefer güncellemeleri yapmamıştım :)


Tv Time'ın web sayfasıda bulunmaktadır. Daha basic özellikleri bulundurmaktadır. Web sitesini incelemek isterseniz aşağıdaki linke bakabilirsiniz :


https://www.tvtime.com/enTakip ettiğiniz dizilerin ya da programların yeni bölümleri ne zaman saat kaçta olacağı takvim bölümünde bulabilirsiniz.


Örneğin benim izlediğim dizilerin takvimimde bulunan bir kesitini sizlerle paylaşmak isterim. Cumartesi Blacklist ve The Tonight Show Starring Jimmy Fallon varken Pazartesi günü The Walking Dead varmış. Salı günü ise The Tonight Show Starring Jimmy Fallon ve Man With a Plan programları yeni bölümlerini yayınlayacaklarmış. Bu şekilde takviminizi kontrol edip, dizilerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

 

TV Time uygulamasıyla ilgili bilgilere anında ulaşabilmek adına aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takip etmenizi öneririm.


Facebook hesabı : https://www.facebook.com/tvtimeapp/


Twitter hesabı : https://twitter.com/tvshowtime


Instagram hesabı : https://www.instagram.com/tvtimeapp/


YouTube hesabı : https://www.youtube.com/channel/UCmmxvKUf8x3m9xCuObo4JeQ
TV Time ile ilgili blog yazılarıda yazılıyor. İlerleyen zamanlarda uygulamaya eklenecek yapılar hakkında geçen bir bildiri gösterildi. Bu ve buna benzer yazılara erişip, incelemek isterseniz aşağıdaki linki ziyaret etmenizi öneririm :


http://blog.tvtime.com


Profil ekranında tam olarak neler var gelin biraz bunu irdeleyelim. Kendimize bir profil fotoğrafı ve arka plan rengi içinde bir fotoğraf lazım. Ben profilde kendi fotoğrafımı kullanırken arka planda ise en sevdiğim dizilerden biri olan Friends'in resmini koydum.

Shows butonuna tıklayarak favorilerim arasına aldığım diziler öncelikle listeleniyor.Favourite Shows :

 1. How I Met Your Mother

 2. Friends

 3. Sherlock

 4. Black Mirror

 5. The Blacklist

 6. Brooklyn Nine-Nine

 7. Stranger Things

 8. You
Yakın zamanda izlemiş olduğum dizileride Recently Watched alanında göstermektedir.

Son zamanlarda aşağıdaki dizileri izlemişim ve bu liste ona göre şekillenmiş.


 1. The Blacklist

 2. Brain Games

 3. Modern Family

 4. Brooklyn Nine-Nine

 5. Mom

 6. Sex Education


İzlediğim Dizilerde yukarıdaki gibi sıralanmaktadır. İzlediklerimin arasında dizinin bitmiş olduğunu ya da devam ettiğini gösteren bir kategoride var. Listeme alıpta izlemediğim diziler ve uzun zamandır izlemediğim diziler içinde ayrı ayrı kategoriler bulunmaktadır.TVTime uygulaması ana ekranında kategorilere ayrılmış birçok diziyi sizlere önermektedir. Kaç kişi listesine almış onlarıda inceleyebilirsiniz. Kendinize yakın hissettiğiniz dizileri listenize ekleyebilirsiniz.


https://www.tvtime.com/en/show/explore

Örnek olarak Drama ve Comedy alanlarında popüler birkaç dizileri benim ekranımda bana önermektedir. İzlediğim diziler "Added" şeklinde gözükmektedir. Öneriler arasında takip ettiğim diziler şu şekildedir : The Walking Dead, Brooklyn Nine-Nine, Friends
İstatistiksel verilerden biraz bahsetmek gerekirse. Şu ana kadar yabancı dizileri izlerken harcadığım zaman : 9 Gün 23 Saat 55 dakika. Genellikle komedi dizilerini izler ve çok severim. Birbirinden farklı içerikler takip ederek ufkumu genişletmeye çalışıyorum.Takipleşmek için : Halil Özel şeklinde aratırsanız takipleşebiliriz. ;) Ben ve okuldan arkadaşlarım takipleşiyoruz. Çok eğlenceli oluyor. Arkadaşlarımın en son hangi dizinin hangi bölümünü izlediğini görebiliyorum. Mesajlaşma bölümünden mesaj atabilir ve tanımadığınız kişilerle arkadaşlık kurabilmek için onlara istek atıp arkadaş olabilirsiniz.

Haydi sende bu eğlenceye katılmak istiyorsan zaman kaybetmeden aramıza katıl.


1.300 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page