top of page

2 Broke Girls Dizisi

Güncelleme tarihi: 30 Eyl 2019

Merhabalar Arkadaşlar,


Bugün sizlerle komedi türünde güzel bir dizi olan 2 Broke Girls'i tanımaya çalışacağız.

Kuşkusuz İngilizce öğrenmede en güzel aktivitelerden biri olan dizi izlemenin olduğunu söyleyebilirim. Bir başka diziyle tekrardan karşınızdayım. Hazırsanız başlayalım.

2 Broke Girls, 2011 yılında USA'da yayınlanmaya başlayan sit-com türünde bir komedi dizisidir. Dizi, CBS televizyonunda yayın hayatına başladı. Türkiye’de ise bu dizi bir zamanlar TLC Türkiye ve Comedy Max kanallarında da yayınlanmıştır. Şu anda ise Bein-Connect uygulamasından tüm sezonlarına erişip izleyebilirsiniz. Yaklaşık 22 dakika süren bu şirin diziyi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Dizi 6 sezon yayın hayatına devam etmiştir. 2017 yılında sevenleriyle son kez buluştular. Atıştırmalık bir dizi olan 2 Broke Girls'ü izleyerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Amerika'da Netflix'te yayınlanan bu dizi yayın haklarından dolayı maalesef yayınlanmıyor. İnşallah ilerleyen yıllarda Netflix Türkiye'de de bu tatlı diziyi görmek isterim.


 

Dizinin baş karakterleri iki kadın oyuncudur. Bunlar, Kat Dennings (Max) ve Beth Behrs (Caroline) oynamaktadır. Bu iki ana karakterin gündelik hayatta başlarına neler geliyor onların anlatıldığı tatlı bir dizi. 2 Broke Girls genç kızlara, lise ve üniversite gençliğine hitap edecek bir dizi olmakla beraber herkesin kesinlikle izlemesini öneririm. Komedi türündeki dizileri beğeniyorum. Bu diziyede başlamamdaki en önemli etken o oldu.


 

KarakterlerimizMax (Kat Dennings) : Max, New York-Brooklyn'de Williamsburg bölgesinde bir restoranda garson olarak çalışan deli-dolu sert ama şirin bir karakterdir. Hamarat olan karakterimiz restoran için çeşitli yiyecekler yapmaktadır. Ek iş olarak ise bebek bakıcılığı yapan Max, güzel ve ılımlı bir karakterdir. Sevgilisiyle birlikte mini bir dairede yaşayan karakterimiz, sevgilisinin başka biriyle birlikte olduğunu öğrendikten sonra onu evden kovar. Daha sonra diğer ana karakterlerimizden biri olan olan Caroline ile tanışır. Max başta bu kızı sevmesede sonraları kanka oluyorlar. Birlikte iş yapıp, para kazanıyorlar. Maceraları 6 sezon boyunca devam eder.
Caroline (Beth Behrs) : Zengin bir ailenin şirin bir kızı olan Caroline babasının şirketini batırmasından sonra beş parasız kalmıştır. Kendi ayaklarının üstünde durmayı başarmak için kendine bir iş bulup çalışması gerektiğini düşünerek Max'in çalıştığı restoranda bir başvuru yapar ve işe alınır, başta zorlansada sakarlık yapsada daha sonraları işi kapan Caroline, Max ile kanka olup aynı evde kalmaya başlarlar. Hedefleri para biriktirip kendi işlerini açmaktır. O hedef uğranda her gün çalışırlar. Eğlenceli bir karakter olan Caroline'ı izleyipte sevmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum.

Caroline adlı bu şirin karakterimizi Beth Behrs adlı güzel oyuncu oynamaktadır.

Zaman zaman Max'i deli etsede iyi bir ikili oluyorlar. Hedefleri doğrultusunda para biriktirip, kendi şirketlerini açmak istiyorlar. Eminim bu işi başaracaksınız kızlar :)

 

Sezonlar ve bölümlerle ilgili detaylara bakalım. Bilgiler IMDb sitesinden alınmıştır. Detaylı bilgiler için bölüm başlıklarına gidip, ilgili içerikleri daha detaylı bir biçimde öğrenebilirsiniz. Ben örnek olması açısından sadece 1.sezona ait bölümlerin adları ve kısa bilgilerini paylaşacağım. İngilizcemizi geliştirmek adına Türkçe detay vermek yerine İngilizce bilgileri paylaştım. Anlamadığınız yerleri translate yardımıyla çevirebilir, bilmediğiniz kelimeleri öğrenip, not defterinize kayıt edebilirsiniz. Bu şekilde İngilizce öğreniminize katkısı bulunacak bir iş yapmış olacaksınız.


 • S1,Ep1 - Pilot: Experienced waitress Max meets her new co-worker, former rich-girl Caroline, who team up for a new business venture.

 • S1,Ep2 - And the Break-Up Scene: Caroline thinks she's doing Max a favor when she takes it upon herself to facilitate her break-up with Robbie.

 • S1,Ep3 - And Strokes of Goodwill: Max introduces Caroline to the art of thrift store shopping, which takes a dangerous turn when a battle erupts over a T-shirt.

 • S1,Ep4 - And the Rich People Problems : Max gets a glimpse at Caroline's former life of luxury when she decides to get her much-needed bite guard from her old home.

 • S1,Ep5 - And the '90s Horse Party: Caroline and Max throw a 90's themed party, hoping to raise money.

 • S1,Ep6 - And the Disappearing Bed: Caroline tries to build a Murphy bed for herself in Max's apartment. Meanwhile, the chemistry between Max and Johnny heats up.

 • S1,Ep7 - And the Pretty Problem: Caroline enrolls herself and Max in a cake-decorating class to increase their skill level and take their cupcake business to the next level.

 • S1,Ep8 - And Hoarder Culture : Caroline and Max are waist-deep in clutter when they clean a hoarder's apartment to make extra money; Max learns that Johnny has been keeping a secret.

 • S1,Ep9 - And the Really Petty Cash: Johnny's girlfriend has a devious plan in mind when she hires Max and Caroline to bake cupcakes for an art show featuring his work.

 • S1,Ep10 - And the Very Christmas Thanksgiving : Caroline and Max spend Caroline's first broke holiday season working at a department store's Santaland to earn extra money.

 • S1,Ep11 - And the Reality Check: Max and Caroline try to find Chestnut a job in order to get him lodging for the winter. Meanwhile, Peach, the mother of the twins Max babysits, auditions for "Real Housewives of TriBeCa."

 • S1,Ep12 - And the Pop-Up Sale: When Max's stove breaks, Caroline tries to return some expensive rings to Barney's department store, but discovers her surname is no longer an asset at her former home away from home.

 • S1,Ep13 - And the Secret Ingredient: In the midst of her new obsession with couponing, Caroline discovers the secret ingredient to Max's cupcakes.

 • S1,Ep14 - And the Upstairs Neighbor: Max and Caroline are suspicious of the new upstairs neighbor who moves in after the old tenant dies.

 • S1,Ep15 - And the Blind Spot: Max and Caroline must prove their cleaning skills to Sophie in order to be hired as maids for her cleaning business.

 • S1,Ep16 - And the Broken Hearts: Max shows her softer side after seeing Sophie dressed up sends Earl to the hospital with a heart attack. Meanwhile, Caroline attempts to rekindle an old flame of hers.

 • S1,Ep17 - And the Kosher Cupcakes: Max tries to pass off her cupcakes as kosher when she and Caroline serve them at a boy's Bar Mitzvah.

 • S1,Ep18 - And the One-Night Stands: Max joins Caroline on a trip to visit her father in prison.

 • S1,Ep19 - And the Spring Break: Max and Caroline take a spring getaway at a couple's posh apartment where they've been asked to dog-sit

 • S1,Ep20 - And the Drug Money: In an effort to raise money to help Caroline's father, Max convinces Caroline to partake in a clinical drug trial.

 • S1,Ep21 - And the Messy Purse Smackdown: Caroline promises to drop Earl's tax return in the mail, but gets sidetracked helping Max file hers.

 • S1,Ep22 - And the Big Buttercream Breakthrough: Max's babysitting gig with Peach is in peril if the cupcakes she and Caroline deliver to Peach's socialite friend aren't perfect.

 • S1,Ep23 - And Martha Stewart Have a Ball: Part 1: Max and Caroline plan to attend a big fashion gala at the Metropolitan Museum of Art where Martha Stewart is scheduled to be a guest, in an attempt to have her taste their cupcakes and get her seal of approval.

 • S1,Ep24 - And Martha Stewart Have a Ball: Part 2 : After Sophie helps them get proper evening clothing, the girls are forced to ride Chestnut to the ball when Oleg's car breaks down. They are stymied by the same party planner who rejected them in Part 1, as Caroline is not on the list. Max, however, comes up with a plan to sneak in. Han reveals that he used to be a jockey.


 

TV Time uygulaması ile 2 Broke Girls

2 Broke Girls dizisini daha kolay bir şekilde takip edebilmek için sizlere TV Time uygulamasını şiddetle tavsiye ederim. İzlediğiniz dizi hakkında bilgilere ulaşıp, diziyi izledikten sonra izledim seçeceğini tıklayıp, diziyi beğendiniz mi ? Dizinin bu bölümünde en beğendiğiniz karakter ve izlediğiniz platformu sorduğu, dizi hakkında yapılan yorumları takip edip, sizlerinde yorumlar yapabileceği güzel bir uygulamadır. Daha önceden TV Time ile ilgili bir blog yazısı yazmıştım. Aşağıdaki linkten yazıya ulaşıp, uygulama ile ilgili gerekli bilgileri edinebilirsiniz :
TV Time uygulaması ile 2 Broke Girls dizisinin sezonları ve bölümlerine ulaşıp onlarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. En meşhur karakteri öğrenebilirsiniz. 2 Broke Girls sayfasının linki aşağıda bulunmaktadır. İnceleyebilirsiniz. TV Time uygulamasından 2 Broke Girls dizisi 10 üzerinden 7.82 puan alarak popüler dizilerin arasında kendini bulmaktadır. 2 Broke Girls dizisinin 596,685 takipçisi bulunmaktadır.
 

IMDb ile 2 Broke Girls Dizisi


IMDb internet üzerinde bulunan milyonlarca film, dizi, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerini tutan bir sitedir. Internet Movie Database (İnternet film veritabanı) açılımıyla bilinmektedir. Puanlama sistemi sayesinde filmlerin, dizilerin beğenilme derecelerini gösterir.


2 Broke Girls diziside bu sitede oldukça beğeni toplamaktadır. 85.814 kişinin oylarından sonra dizi 10 üzerinden 6.7 gibi orta bir değer alarak tam olarak hak ettiği yerde olmasada ilerleyen zamanlarda daha iyi olacağını tahmin ediyorum.


IMDb, sitesinde 2 Broke Girls ile ilgili her türlü bilgi, yorum ve içeriği bulabilirsiniz.

Sezonlar hakkında bölümler, oyuncular, yorumlamalar, puanlar hepsi ve daha fazlasını takip edebileceğiniz bir yapılanmadır.


Aşağıdaki adreste IMDb'de 2 Broke Girls'ün ana sayfası bulunmaktadır. İncelemenizi tavsiye ederim.
 


Bir sonraki yazıda görüşmek üzere :) kendinize dikkat edin.

554 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Friends Dizisi

Comments


bottom of page