top of page

Udemy Nedir ?

Güncelleme tarihi: 12 Nis 2019

Merhabalar,


Bugün sizlere online eğitim platformu olan Udemy den bahsedeceğim. İngilizce öğreniminin daha kolay hale getirildiği bu platformu yakından tanıyalım :)


Udemy, çevrimiçi öğrenme platformudur. Geleneksel üniversite dersleri ve lise kursları gibi değildir. İstediğiniz alanda öğrenmek istediğiniz bilgi birikime sahip olabilirsiniz. Dışarıdaki eğitimlere nazaran oldukça indirimli ve kaliteli içerikler üretilmektedir. Udemy de kurs alıp beğenmezseniz 30 içinde iade edebilirsiniz. Eğitmeninize sorular sorup, eğitim hakkında yenilikleri takip edebilirsiniz.


Udemy, Dünya çapında 15 milyonu aşkın öğrencisi, 20 bin aşkın eğitmeni , 50 bini aşkın kursu ile en popüler online eğitim platformudur. Udemy, 2010 yılında Türk girişimci tarafından San Fransisco’da kurulmuş. Türkiye’de girişimi için maalesef yeterli destek bulamayınca ABD’ye giden ve aldığı 1 milyon dolarlık destek ile girişimini hayata geçiren Eren Bali, Udemy’nin milyar dolarlık bir Türk internet şirketi olduğunu belirtmektedir.


Udemy’nin kursları, binlerce kaynak arasında zaman kaybetmeden hedefe ulaşmak için en doğru seçenek olabiliyor. Udemy’de birçok dilde binlerce eğitim yer alıyor. Yavaş yavaş Türkçe eğitimlerde kaliteli hale gelmeye başladı. İngilizce seviyeniz yeterli düzeydeyse her türlü içeriğe çekinmeden ulaşabilirsiniz. İngilizce eğitimlerin bazılarında alt yazı seçeneklerinde Türkçe'de bulunmaktadır.


Udemy'de Türkçe eğitimler genelde 25-30 liraya indirimli bir şekilde satılmaktadır. Her güne yeni bir indirim kampanyası yapılması gerçekten hoş bir durum. Sizlerde henüz bu platformla tanışmadıysanız vakit kaybetmeden bir account oluşturup, ihtiyacınız doğrultusunda istediğiniz eğitimleri alıp, alanınızda uzmanlaşabilirsiniz.Udemy'i Web, Android ve iOS uygulamalarından takip edebilirsiniz :


  • Udemy Web Uygulaması : https://www.udemy.com/

  • Udemy Android Uygulaması : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.udemy.android&hl=en

  • Udemy iOS Uygulaması: https://itunes.apple.com/us/app/udemy-online-courses/id562413829?mt=8İngilizce öğrenirken aktif bir şekilde kullandığım bu video eğitim platformunda aşağıdaki eğitimleri takip etmekteyim. Sizlerede bu eğitimleri tavsiye ederim.
Bu eğitimleri direkt almak istemiyorsanız daha önceden bu eğitimlerle ilgili inceleme yazıları yazmıştım. Aşağıdaki linklerden yazılara ulaşıp, eğitimler hakkında gerekli bilgilere sahip olduktan sonra hoşunuza giderse eğitimleri alıp İngilizce öğrenmenin keyfini çıkarabilirsiniz.


  1. Baştan Sona İngilizce Eğitimi : https://www.ingilizceblog.com/post/bastan-sona-ingilizce-egitimi

  2. C1 & C2 İleri Seviye Akademik İngilizce Kursu : https://www.ingilizceblog.com/post/ileri-seviye-akademik-ingilizce-egitimi

  3. Basic English Grammar And Structures : https://www.ingilizceblog.com/post/basic-english-grammar-and-structures-courseUdemy platformundaki eğitimleri, gerçekleşen yenilikleri takip etmek isterseniz sosyal medyalarını takip edebilirsiniz. Aşağıdaki linklerde bulunan hesapları takibe alabilirsiniz.


Udemy Facebook Hesabı : https://www.facebook.com/udemy/

Udemy Instagram Hesabı : https://www.instagram.com/udemy

Udemy Twitter Hesabı : https://twitter.com/udemy

Udemy LinkedIn Hesabı : https://www.linkedin.com/company/udemy/Udemy ile ilgili Blog yazıları yazılan bir sayfasıda bulunmaktadır. O yazılarıda inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki linkten ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz :


https://about.udemy.com/blog/


Son zamanlarda dikkatimi çekti sizlerlede paylaşmak istiyorum. Udemy eğitim detay bölümünü daha da sadeleştirmiş. İstediğiniz platformda istediğiniz zaman eğitimleri takip edebilirsiniz.


Bir sonraki yazıda görüşünceye dek kendinize iyi bakın :)

512 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page