top of page

İngilizce Öğrenenler İçin En Eğlenceli 5 YouTube Kanalı

Merhaba arkadaşlar,

İngilizce öğreniminde sosyal medyanın yeri inkar edilemeyecek kadar önemlidir. Bu mecralardan biri de şüphesiz YouTube! Tek tık'la parmaklarınızın ucunda sayısız native speaker'lar deyim yerindeyse emrinize amade! Bugün sizlere İzgilizce öğreniminize katkı sağlayacağını düşündüğüm birkaç YouTube kanalından bahsedeceğim. En sona da bu kanalların YouTube linklerini bırakacağım.


1.FBE


FBE kanalının konsepti farklı yaş grubundan insanlara çeşitli alanlarda videolar izleterek bunlara tepki verdirmektir. Kanalın en önemli özelliklerinden bir tanesi her video altyazılı olarak yayınlanıyor. Böylece konuşmaları altyazılar sayesinde kolayca takip edebiliyorsunuz. Kanalda oldukça eğlenceli içerikler bulabileceğinizden eminim. Özellikle çocukların verdiği tepkiler izlemeye değer :)


2.nigahiga

nigahiga kanalının sahibi Ryan Higa'dır. Japon kökenlidir. YouTube'da birçok konuda eğlenceli videolar çekmektedir. Konuşmasının oldukça hızlı olmasından bahsetmeden geçmemek gerekir. Neyseki altyazı eklemeyi unutmamış sevgili Ryan Higa :)


3.IISuperwomanII

Lilly Sinhg sosyal medyada IISuperwomanII olarak biliniyor. YouTube kanalı 2010 sonu itibariyle aktif olan bir YouTuber'dır. Kanalında eğlenceli kısa videolar yayınlamaktadır. Kendisi de Ryan Higa kadar olmasa da konuşması hızlıdır :) Kendisi de videolarına altyazı eklemeyi unutmamıştır.

4.Charles The French

Charles The French kanalı iki kafadara ait: Charles ve arkadaşı Tada. Spesifik olarak üniversite hayatıyla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü konuda oldukça eğlenceli kısa videolar çekip yayınlıyorlar. Videolarına altyazı ekliyorlar ancak altyazısız dahi anlaşılabileceğini söyleyebilirim.


5.Mr.Kate

Mr.Kate kanalının sahibi ve sahibesi fotoğrafta gördüğünüz ikili karı-koca :) Ve insanların evlerine giderek odalarını baştan yaratıyorlar. Kanal daha çok DIY üzerine oldukça yaratıcı fikirler veriyor. Bu kanaldan esinlenerek siz de odanızı ufak dokunuşlarla özgün hale getirebilirsiniz. Kanala altyazı da ekleniyor ve eğlenerek izleyebilirsiniz.


Kanalların linkleri:

1.FBE:https://www.youtube.com/user/TheFineBros

2.nigahiga:https://www.youtube.com/user/nigahiga

3.IISuperwomanII:https://www.youtube.com/user/IISuperwomanII

4.Charles The French:https://www.youtube.com/channel/UCAX7SvpaLzljO5n6fbTw9nQ

5.Mr.Kate:https://www.youtube.com/user/TheMrkate/featured


NOT: Siz de burada mutlaka bulunmalı dediğiniz YouTube kanal önerilerinizi yorum olarak aşağıya bırakabilirsiniz. Bunları göz önüne alarak bu alandaki blog yazılarını devam ettirebiliriz.


BONUS: Eğer siz de İngilizce öğrenirken kolayca kelime öğrenmek isteyenlerdenseniz aşağıdaki blog yazıma mutlaka göz atın derim :)

Son olarak;

Eğer siz de İngilizceyi evde oturduğunuz koltuğunuzdan öğrenmek; İngilizce videoları, dizi ya da filmleri alt yazısız izlemeye başlamak istiyorsanız aşağıdaki kurslar tam size ve İngilizce öğrenmek isteyen arkadaşlarınıza göre :) :
610 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page