top of page

Memrise Uygulaması

Güncelleme tarihi: 30 Mar 2019

Merhabalar Arkadaşlar,


İngilizce öğrenimini kolaylaştıran bir diğer eğlenceli uygulama olan Memrise dan sizlere bahsedeceğim.


İngilizce hayatın her yerinde karşımıza çıkan ve artık herkesin öğrenmesi gereken bir dil oldu. Çoğu sektörde artık İngilizce bilinmesinden hariç başka dillerinde öğrenilmesi beklenmektedir. 2017 yılında geliştirilmeye başlanan ve rakiplerini geride bırakmayı başaran Memrise uygulaması hem Google Play Store da hem de App Store üzerinde en çok indirilen yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında kendine yer bulabildi.


Memrise dil öğrenmede yalnızca İngilizce değil farklı dilleride içinde barındıran kapsamlı bir uygulamadır. Memrise uygulaması tarafından desteklenen diğer diller şu şekilde sıralanabilir: Arapça, Almanca, Çince, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Japonca, Rusça, Türkçe, Portekizce ...


Birden çok seçenek ve dil öğretme hedefi olan bu uygulama gerçekten çok yararlı. Aşağıdaki ekran görüntüsünde sizlere örnek olması açısından kurslar bölümünden bir kesit aldım. Ben genelde Memrise'ın oluşturduğu kursları takip ediyorum. Sizlerede takip etmenizi öneririm.
Ben yazdan beridir aşağıdaki kursları takip ediyorum ama yenileride gün geçtikçe eklenmektedir :Memrise daki yapı gerçekten çok hoş. Sizlere başta seslerle örneklerle kelimeleri öğretiyor. İlerleyen zamanlarda ise bu kelimelerin öğrenilip öğrenilmediğini anlamak için zamanlı sürede ne kadar doğru yanlış yapılıyor bunlara bakılmaktadır. Ücretli sürümünde daha çok özellik barındırsa da ben free sürümünde de keyif alarak birçok kelime ve yapı öğrendim. Öğrendiklerimi unutmamak adına da arada bir tekrar yapıyorum. Mobilde dersleri yapabilmek adına ücretli sürümü almanız gerekir diyor bende sıklıkla web sitesinden pratik yapıyorum.Bu ekranda ise kaç level olduğunuzu göstermektedir. Şu ana kadar kaç kelime öğrendim ve kaç puanım var hepsini göstermektedir. Arkadaşlarınızla bu uygulamayı kullanıp birbirlerinizi takip edip, rekabet yaşayabilirsiniz.


Aşağıdaki adresten benim hesabıma ulaşabilirsiniz :


https://www.memrise.com/user/halilozel1903/


Takipleşip rekabet edebiliriz :)
Memrise uygulamasını kullanarak günlük hayatta sık sık kullanılan cümle kalıplarını öğrenebilir, cümlelerin nasıl telaffuz edildiğini, cümle içinde nasıl kullanıldığını öğrenerek öğreniminizi daha etkin hale getirebilirsiniz. Ekstra olarak o ülkenin insanları tarafından hazırlanmış olan videoları izleyerek onların nasıl konuştukları ya da kelimelerin insanların ağızlarından nasıl çıktığı hakkında bir fikre sahip olabilirsiniz.


Ben hem Amerikan İngilizcesi hem de İngiliz İngilizcesini takip ediyorum. Seviye bazlı yoluma devam ediyorum. Sizlerde isteğinize bağlı bir dili seçip öğrenmeye başlayabilirsiniz. Şu ana kadar bitirdiğim ve takip ettiğim birçok kurs bulunmaktadır.

Aşağıda kurslar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz :


  • Amerikan İngilizcesi 1 : 60 / 232 words learned

  • Amerikan İngilizcesi 2 : 49 / 396 words learned

  • Amerikan İngilizcesi 3 : 32 / 779 words learned

  • Amerikan İngilizcesi 4 : 13 / 136 words learned


  • İngiliz İngilizcesi 1 : 194 / 194 words learned - Course Complete!

  • İngiliz İngilizcesi 2 : 341 / 341 words learned - Course Complete!

  • İngiliz İngilizcesi 3 : 160 / 653 words learned

  • İngiliz İngilizcesi 4 : 47 / 140 words learned


Memrise uygulamasının en hoş ve güzel özelliklerinden biri ise çevrim dışı modunun olmasıdır. Uygulamayı kullanabilmek için internete ihtiyaç duymadan öğrenmeye devam edebilirsiniz. Uygulamayı offline kullandığınızda ise "Classic review" derslerini yapabilirsiniz.Aşağıdaki adreslerden uygulamaya erişebilirsiniz :


Web Sitesi: https://www.memrise.com/home/


Android Uygulama: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.memrise.android.memrisecompanion&hl=en


iOS Uygulama : https://itunes.apple.com/us/app/learn-languages-with-memrise/id635966718?mt=8
Memrise adlı uygulama hakkında anlık gelişen olayları takip etmek isterseniz aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takibe almanızı öneririm :


Memrise Facebook Hesabı : https://www.facebook.com/memrise


Memrise Twitter Hesabı : https://twitter.com/memrise


Memrise Instagram Hesabı : https://www.instagram.com/memriseUygulama hakkında insanların blog yazıları yazdığı alanıda incelemenizi tavsiye ederim.

Uygulamanın yeniliklerini, tüyolarını bu adresten öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linkteki sayfayı ziyaret edebilirsiniz :


https://blog.memrise.comBir sonraki yazıda görüşmek üzere. Hoşçakalın :)

669 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page