top of page

İngilizce Öğrenmek Ve Pratik Yapmak İçin 5 Harika Uygulama

Güncelleme tarihi: 31 Oca 2019


Teknolojinin gelişmesi ile artık her yerde ve her ortamda ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Akıllı telefon uygulamaları sayesinde günlük yapacağınız 5 - 10 dakikalık tekrarlar ile ingilizce seviyenizi tahmin ettiğinizden de ileriye çıkarabilirsiniz.


1. DuolingoÜcretsiz bir dil eğitim programıdır. İçerisinde tercüme, telaffuz ve duyduğunu yaz tarzında testlerin olduğu oyun tadında bir dil eğitimi takviyesi ve uygulamasıdır. Tüm dersler oyunlarla eğlenceli hale getirilmiştir. Görsel, sesli ve yazılı testlerden oluşan uygulama konu bazlı olarak kendinizi geliştirmenize yardımcı oluyor.

Uygulamayı telefonunuzda Android ve IOS üzerinden ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.


2. VoscreenVoscreen farklı seviyelerde ingilizce bilenlere yönelik eğlenceli bir uygulamadır. Farklı filmlere ve animasyonlara ait kısa videolar ile ingilizcenizi geliştirmeye yardımcı oluyor. Videoları dinleyip çevirilerini görebilirsiniz. Video da izletilen sahnenin çevirisi soruluyor ve doğru yanıt verirseniz puan kazanıyorsunuz.

Ücretsiz olarak Android ve IOS üzerinden kullanabilirsiniz.


3. VocalingoVocalingo, İngilizce kelimeleri açıklamalarından tahmin etmeye çalıştığınız 'Seçkin Esen' tarafından hazırlanan harika bir uygulama. Kelime düzeyinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz ingilizce kelime testlerinden oluşmaktadır. Vocalingo kendine has yöntemiyle kelimeleri resimlerle sunarak daha kolay öğrenmenizi sağlıyor.

Uygulamayı Android üzerinden ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.


4. LyricstrainingBinlerce müzik ve şarkı sözünden oluşan bir uygulamadır. Müzikle farklı telaffuzlar ve aksanlar dinleyerek dilbilgisi seviyenizi geliştirebilirsiniz. Dinlediğiniz müziklerde geçen kelimeleri tahmin etmenizi isteyen eğlenceli bir oyun şeklinde sunulan uygulama aynı zamanda dinleme ve anlama becerilerinizi de hızlı bir şekilde geliştirmenizi sağlıyor.

Andorid ve IOS üzerinden ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.


5. Eec yds cepteKelime öğrenmek ve pekiştirmek için faydalı bir uygulama, 'Suat Gürcan ve Rıdvan Gürbüz'ün' '60 günde yds kelimeler' kitabından 1080 akademik kelimeyi temel almaktadır.

Kelime ezberlemek ve ezberlediğiniz kelimeleri tekrar etmek için kullanabileceğiniz uygulamada kelimelerin Türkçe karşılığı, eş anlamlıları ve zıt anlamları erişebilirsiniz.

Özellikle YDS sınavına hazırlananlar için yararlı olabilecek bir uygulama.


BONUS


İngilizceyi sıfırdan öğrenenler ve ingilizcelerini en üst seviyeye çıkarmak isteyenler için hem tüm gramer konularına hem de ingilizce tüm kurlara erişebileceğiniz;

193 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page